Skuteczne sposoby na zmarszczki mimiczne

Coraz więcej osób stara się przekonać nas o tym, że walka ze zmarszczkami mimicznymi jest możliwa i wcale nie musi kończyć się niepowodzeniem. Nikt nie obiecuje nam oczywiście tego, że będzie ona prosta, a rezultaty pojawią się natychmiast, powoli odzyskujemy jednak wiarę w to, że skóra naszej twarzy jeszcze przez długi czas może zachować młody wygląd. Oczywiście nie każda dobra rada, jaką otrzymujemy, jest tak samo cenna, gdy jednak zastanowimy się nad tym, czy istnieją skuteczne metody na zmarszczki mimiczne bez trudu przekonamy się o tym, że możliwa jest twierdząca odpowiedź na tak postawione pytanie.

Zaufać naturze

Listę skutecznych metod walki ze zmarszczkami mimicznymi już od dawna otwierają metody naturalne z powodzeniem stosowane przez nasze babki. To one udowodniły nam, że kojąca maseczka z twarogu i miodu może osłabić tempo powstawania nowych zmarszczek, a okłady z zielonego ogórka lub kwasu octowego z pewnością przyczynią się do tego, że zmarszczki staną się mniej widoczne. Rady naszych babek wydają się szczególnie cenne z punktu widzenia młodych kobiet. Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się nawet przed ukończeniem przez kobiety dwudziestego roku życia, wtedy zaś panie nie są wcale skłonne do zbyt radykalnego ingerowania w sposób, w jaki funkcjonuje ich organizm. Naszym babkom zawdzięczamy jednak nie tylko przepisy na skuteczne maseczki i okłady. Bez wątpienia to właśnie one uświadomiły nam, jak wiele korzyści może przynieść staranny masaż czoła, warto więc odwoływać się i do niego zwłaszcza, jeżeli marszczenie czoła nie od dziś jest naszym problemem. Metody naturalne charakteryzują się dużą skutecznością, nie powinnyśmy jednak zapominać o tym, jak ważna jest w ich przypadku systematyczność. Gdy jej zabraknie naprawdę trudno jest liczyć na spektakularne rezultaty.

Wystarczy dbać o siebie

Wiele kobiet lubi myśleć o tym, że za powstawanie zmarszczek mimicznych odpowiedzialna jest genetyka. Rzeczywiście, w licznych przypadkach tak właśnie jest, lekarze coraz częściej uświadamiają nam jednak, że wcale nie zawsze mamy prawo zrzucać całą odpowiedzialność za zmarszczki na nie najlepsze geny. Nie brakuje kobiet, które same są odpowiedzialne za problem zmarszczek, z którym nie potrafią sobie poradzić, powinnyśmy zatem zastanowić się nad tym, czy i my nie znajdujemy się w tej grupie. Najpoważniejsze kobiece grzechy to nadmierne przywiązanie do wizyt na solarium osłabiających i wysuszających skórę twarzy i przyczyniających się do intensyfikacji produkcji wolnych rodników oraz skłonność do kurczenia mięśni twarzy. Żaden lekarz nie będzie nam oczywiście radził, abyśmy zrezygnowały z beztroskiego śmiechu, nie powinnyśmy jednak zdziwić się słysząc, że inne nawyki (takie jak choćby zwyczaj marszczenia czoła w celu okazania niezadowolenia) powinny być przez nas eliminowane. Żadne rozwiązanie nie jest skuteczne, jeżeli nasze własne postępowanie nie pozwala mu zadziałać, praca nad sobą może zatem pomóc w eliminacji zmarszczek mimicznych w sposób znacznie bardziej widoczny, niż skłonne jesteśmy się tego spodziewać.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Zdania na temat skuteczności działania kremów przeciwzmarszczkowych zawsze były podzielone, nie zaskakuje zatem to, że po dziś dzień nie udaje się wypracować wspólnego stanowiska na ich temat. Nie da się jednak ukryć, że firmy kosmetyczne podejmują działania wymiernie przyczyniające się do zwiększenia skuteczności kremów, a niezadowolenie z ich działania bardzo często wynika z naszej własnej niefrasobliwości. To my nie dobieramy kremów tak, aby odpowiadały naszej cerze i niwelowały rzeczywiste problemy ze zmarszczkami mimicznymi, nie powinnyśmy zatem dziwić się, że rozwiązania niestarannie dobrane nie przynoszą zadowalających rezultatów. Jeżeli zależy nam na tym, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań o doborze właściwego kremu decydujmy wraz z dermatologiem. Jego wsparcie może przyczynić się do tego, że żadne inne rozwiązanie wspierające proces likwidacji zmarszczek mimicznych nie będzie nam już potrzebne.

Botoks

Nie raz okazuje się niestety, że intensywna troska o nasze własne zdrowie, stosowanie naturalnych metod usuwania zmarszczek mimicznych oraz najbardziej znane kremy przeciwzmarszczkowe nie przynoszą oczekiwanych przez nas rezultatów. Jeszcze niedawno w takiej sytuacji pozostawało nam już tylko pogodzenie się z tym, że zmarszczki staną się naszą codziennością, dziś pomóc nam może jednak wizyta w renomowanym zakładzie kosmetycznym. Wstrzykiwany w skórę botoks może być z powodzeniem stosowany tak przez młode dziewczyny, jak i przez kobiety w sile wieku, a efekty jego działania wykraczają poza najśmielsze oczekiwania sceptyczek. Dzięki botoksowi skóra twarzy staje się gładka, a zmarszczki mimiczne są coraz mniej wyraźne tak, aby ostatecznie całkowicie zniknąć, nie da się więc zaprzeczyć temu, że mówimy o rozwiązaniu, którym warto jest zainteresować się bliżej. Owszem, panie korzystające z możliwości botoksu muszą wstrzykiwać go sobie regularnie, z pewnością nie jest to jednak przeszkoda stawiająca pod znakiem za pytania sens wizyt w zakładzie kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *