Kosmetyki dla mężczyzn

Chociaż to głównie kobiety poświęcają wiele czasu na pielęgnacje swojego ciała, to jednak panowie także stosują kosmetyki.

Jak widać, na co dzień, liczba mężczyzn korzystających z rozmaitych środków kosmetycznych bezustannie wzrasta. Panowie nie ograniczają się jedynie do preparatów odpowiedzialnych za zachowanie higieny oraz perfum. Coraz częściej korzystają także z rozmaitych kremów czy nawet maseczek. Najpopularniejsze kosmetyki dla mężczyzn to kremy i pianki do golenia, które pozwalają na wytworzenie piany niezbędnej do likwidowania zarostu na twarzy. Dla złagodzenia podrażnień twarzy często pojawiających się po zakończeniu golenia, mężczyźni korzystają z odżywek po goleniu bądź balsamów, które nawilżają skórę, odżywiają jej, nadając jej delikatności. Niektóre męskie kosmetyki do stosowania po goleniu może mieć właściwości opóźniające ponowne odrastanie włosków.   Od stosunkowo krótkiego czasu na kosmetyki męskie składają się również wszelkiego typu kremy. Nie tylko nawilżające nadające się do używania w każdym wieku, ale też te przeciw powstawaniu zmarszczek stają się równie popularne, co kosmetyki dla kobiet. Dodatkowo, część panów decyduje się na skorzystanie z serum pod oczy, które poprawia wygląd twarzy rozjaśnia ją, odżywia i likwiduje efekt zmęczonych oczu. Rzadziej panowie stosują toniki, choć i one mogą być przydatne. Szczególnie zalecane będą młodym mężczyznom, w tym nastolatkom zmagającym się z problemem trądziku. Do walki z tą przypadłością chłopcy mogą stosować dokładnie te same środki, z których korzystają dziewczyny. Niemniej jednak, przy odrobinie cierpliwości, można znaleźć preparaty kierowane wyłącznie do przedstawicieli płci męskiej.   Oczywiście tak, jak w przypadku kobiet, niemal obowiązkowe kosmetyki dla mężczyzny to dezodoranty, szampony, żele do mycia. Istnieją także odżywki do włosów, które wzmacniają ich strukturę. Istotne są te, które zapobiegają łysieniu lub hamują ten proces. Wszystkie one są substancjami, które można skategoryzować jako typowe kosmetyki pielęgnacyjne, ale również jako środki służące do zachowywania higieny. Żeby atrakcyjnie pachnieć, panowie używają dezodorantów oraz perfum.

Niejednokrotnie decydują się również na wodę kolońską,

która użyta najczęściej po goleniu, daje efekt praktycznie taki sam, jak woda toaletowa. Większość wód dla panów ma orzeźwiający zapach przypominający bryzę morską lub zawierający nutę zapachową cytrusową. Tradycyjne perfumy są raczej cięższe, pojawiają się w nich zapachy piżma, niektórych kwiatów, ale też sztuczne mieszanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *