Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to bardzo krępujący problem wielu kobiet. Nowoczesną metodą leczenia tej przypadłości jest zabieg laserowy. Przynosi ona zadowalające efekty i pozwala nam się pozbyć tej dolegliwości.

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Podczas zabiegu ścianki pochwy są fototermicznie obkurczane. Laser wzmacnia powięź wewnątrzmiedniczą, ścianki pochwy i obszar ujścia cewki moczowej. Namnaża on i wzmacnia śluzówki. Tkanki poddawane zabiegowi się obkurczają, dzięki czemu zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej i zaczyna ona normalnie funkcjonować.

Jak wygląda zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu dokładnie oczyszczany jest przedsionek, wejście i kanał pochwy. Następnie jest do niej wprowadzany wziernik laserowy. Działanie lasera jest kontrolowane, a zabieg jest zupełnie bezpieczny. Trwa on około 30 minut. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby wyleczyć nietrzymanie moczu, jednak czasem wymaga on powtórzenia. Przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne infekcje dróg moczowych i rodnych oraz choroby nowotworowe.

Jak długo utrzymują się efekty?

Utrzymują się one przez lata, jednak problem może wrócić po porodzie. Żeby temu zaradzić musimy regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla.

Postępowanie po zabiegu

Na około miesiąc należy zrezygnować ze stosunków płciowych. Może wystąpić przesięk surowiczy, więc zaleca się używanie podpasek dopóki on nie ustąpi.

Dzięki laserowemu leczeniu nietrzymania moczu odzyskamy komfort, a krępujący problem zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *