Skrępowanie przed wizytą u urologa

Ludzie bardzo często chorują na różnego rodzaju schorzenia związane z układem moczowo-płciowym,

jednak bardzo wielu z nich nie wie, do kogo powinni się udać i przeważnie z takimi schorzeniami idą do ginekologa. Trzeba wiedzieć i pamiętać o tym, że są również specjalni lekarze, którzy zajmują się całym układem moczowo-płciowym w zakresie jego budowy, fizjologii czy różnych zaburzeń, nawet często ograniczoną płodnością, są nimi urolodzy białystok .

Urolog Warszawa bardzo profesjonalnie podejdzie do problemu i na pewno dokładnie wysłucha pacjenta. Nie ma, co się wstydzić pokazać lekarzowi i powiedzieć mu prawdy. To jest lekarz i jest on właśnie od tego, żeby nam pomóc i zakończyć przyczyny wszelkiego skrępowania. Każda wizyta u urologa jest dla pacjenta bardzo dużym stresem i przełamaniem swoich barier. Bardzo często to, że ludzie się wstydzą badania i nie potrafią powiedzieć, że coś im dolega, albo sam fakt nie znajomości zakresu badań oraz schorzeń urologicznych często powoduje to, że chorzy za późno decydują się na wizytę u lekarza, albo wpadają do niego w ostatnie chwili.

Urolog jak każdy lekarz powinien być lekarzem odwiedzanym systematycznie.

Tak profilaktycznie. Kobiety często udają się do urologa z zapaleniem pęcherza moczowego, a mężczyźni z problemami z prostatą, jednak dla kobiet jest to lekarz mniej stresujący i wywołujący dużo mniejsze skrępowanie.

Mężczyźni potrzebują dużo czasu, aby się przełamać i zdecydować na wizytę u lekarza urologa. Przed pójściem do lekarza trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że dobry urolog doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że ludzie się go krępują i wstydzą, dlatego ma już swoje sztuczki, którymi jest w stanie w trakcie pierwszej rozmowy, a w sumie wywiadu nawiązać więź z pacjentem i poprzez luźną rozmowę wyzbyć się części tego zdenerwowania pacjenta. Jest to bardzo ważne zarówno dla jednej jak i dla drugiej strony, bo przecież skrępowany pacjent nie pomoże w badaniu, a już na pewno nie do końca powie lekarzowi o wszystkim, co mu dolega.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *