Jak się dowiedzieć, czy potrzebujesz urologa

Urolog to lekarz zajmujący się leczeniem narządów rodnych i problemami cewki moczowej u mężczyzn, kobiet i dzieci, które mogą mieć różnego rodzaju problemy urologiczne. Urolodzy są również w stanie leczyć problemy z nerkami, nadnerczami, pęcherzem moczowym i gruczołem prostaty, niektóre problemy z narządami rozrodczymi mężczyzn i kobiet oraz choroby nerek.

Termin „urologia” oznacza naukę o urologii, która jest również działem medycyny zajmującym się badaniem ludzi. W Stanach Zjednoczonych Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne jest organem zarządzającym wszystkich szkół medycznych w tym stanie. Stowarzyszenie zajmuje się edukacją studentów w zakresie podstaw urologii i związanych z nią problemów zdrowotnych.

Problemy urologiczne to w zasadzie problemy,

które pojawiają się w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania narządów rozrodczych człowieka. Większość z tych problemów jest bardzo powszechna. Zawierają:

PSA lub antygen swoisty dla prostaty (PSA) to łatwy sposób na https://urolog-warszawa.pl/prostata-co-nalezy-o-niej-wiedziec/ zdiagnozowanie raka prostaty. Test ten polega na pomiarze ilości PSA, który jest uwalniany przez krew podczas stymulacji gruczołu krokowego. Poziom PSA we krwi może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie w porównaniu do normalnego poziomu, dzięki czemu lekarz może wiedzieć, czy coś jest nietypowe w Twojej prostacie. Do najczęstszych objawów raka prostaty należą:

Torbiel lub torbiel endometrium: Jest to stan, który występuje wewnątrz macicy. Może to być bardzo bolesne i powodować krwawienie. Jeśli cysta stanie się duża, może wepchnąć się do macicy i spowodować poronienie.

Infekcja dróg moczowych: jest to spowodowane infekcją narządów moczowych. Ta infekcja może również powodować ból podczas oddawania moczu, ale jest również odpowiedzialna za mętny mocz. i ból podczas stosunku płciowego.

Nietrzymanie moczu: jest to wyciek moczu,

gdy pęcherz nie opróżnia się całkowicie. Taki stan może nastąpić po kilku latach korzystania z łazienki. Może to również wystąpić z powodu stanów zapalnych miednicy nerkowej i pęcherza. Nietrzymanie moczu może być spowodowane torbielą lub torbielą endometrium. Niektóre z tych schorzeń w ogóle nie wymagają pomocy medycznej.

Dysfunkcje endokrynologiczne: Narządy takie jak wątroba, trzustka, nerki i tarczyca są bardzo ważne, ponieważ kontrolują wiele funkcji organizmu. Odpowiadają za wiele naszych układów, w tym za produkcję hormonów, regulację ciśnienia krwi i kontrolę wielu funkcji organizmu. Jeśli jeden z tych narządów ulegnie awarii, organizm nie może funkcjonować tak, jak powinien. Choroby, takie jak cukrzyca i rak, mogą również wynikać z zaburzeń endokrynologicznych.

Menopauza: to początek cyklu miesiączkowego dla większości kobiet. Kobieta może mieć trudności z zajściem w ciążę i ma wiele konsekwencji. Najlepiej skonsultować się z urologiem, aby poznać przyczyny tego stanu.

Rak jądra: jest również znany jako złośliwa choroba nowotworowa jąder. Ten stan jest zwykle bardzo rzadki. U starszych mężczyzn istnieje wysokie ryzyko raka, dlatego starsi mężczyźni powinni udać się do urologa, aby uzyskać więcej informacji na temat tego schorzenia.

Liczba plemników: liczba plemników może pomóc w określeniu męskiego zdrowia reprodukcyjnego i płodności mężczyzny. Na liczbę plemników może wpływać wiele warunków. W większości przypadków stan ten może być spowodowany defektami genetycznymi, dziedzicznością, infekcją i stosowaniem antybiotyków.

Jeśli mężczyzna ma niską liczbę plemników, może rozważyć konsultację ze specjalistą od płodności. Może przetestować liczbę plemników, aby zobaczyć, jakie są szanse na poczęcie i jak często będzie płodny. Może również sprawdzić stan swojej spermy za pomocą specjalnej analizy nasienia.

Centrum urologii zbada stan jajników, jajowodów i szyjki macicy. Urolog wykona badanie zwane hysterosalpingogramem, aby sprawdzić stan jajowodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *